Гаряча десятка. Письменниці, яких треба читати у 2017-му

Минулорічний експеримент минув цілком успішно: з десяти письменниць, імена яких я вписала в список до обов’язкового прочитання, справді прочиталися твори вісьмох – і то часто не по одному, і то переважно англійською – великі цілі досяжні, як то казали засновники #bookchallenge_ua. Тому я вирішила подовжити експеримент. Але якщо минулого разу робила ставку на розмаїття потенційного читацького досвіду, то у 2017 році планую зосередитися на творчості письменниць, яких дуже давно збиралася читати, а все ніяк або майже ніяк. І знову йдеться про speculative fiction – люблю я його.

Борги з 2016-го:

Alaya Dawn Johnson

330px-6-30-13alayajohnsonbyluiginovi1

Robin McKinley

330px-robin_mckinley_photo

Нові мрії:

Aliette de Bodard

2918731

Octavia Butler

29535

Esther Friesner

33502

Frances Hardinge

119830

Прочиталося:

Дерево лжи” – чарівний неовікторіанський підлітковий роман про дівчинку, чия цікавість змушує розслідувати смерть батька та забезпечити ідеальні умови для росту рослини, що живиться брехнею (пост про книжку).

Nalo Hopkinson

27528

Прочиталося:

Falling in Love with Hominids – збірка ліричних і місцями м’ясно-жорстоких сумовито-божевільних оповідань (на ГудРідз докладніше).

Mercedes Lackey

8685

Прочиталося:

Стрелы королевы” – доволі стандартне підліткове фентезі про виховання та розкриття талантів Обраної дівчинки в чарівній школі (насправді – в інституті підготовки держслужбовців із магічним обдаруванням) – але симпатичне, з емпауерментом та не без феміністичних мотивів.

Tamora Pierce

8596

Прочиталося:

Аланна. Начало пути” – симпатичне підліткове фентезі про дівчинку, що хоче стати лицарем. І кар’єра у неї стартує цілком успішно ппори те. що вона приховує свою стать.

Cat Winters

5351847

Зберегти

Advertisements