Гаряча десятка. Письменниці, яких треба читати у 2016-му

Бажання надати повсякденному читанню хоча б видимість структури регулярно конфліктує з моєю категоричною неспроможністю дотримуватися чітких читацьких планів. Але цього року захотілося поекспериментувати із форматами. Тому до залізних зобов’язань та Вікторіанського бінго я вирішила додати ще короткий список імен – тих письменниць, яких би мені хотілося (а точніше – треба) читати цього року. Усі вони пишуть плюс-мінус фентезі, мають преміальні номінації і є доволі відомими в англомовному світі: хтось – живі класики, хтось – зірки, що сходять просто зараз. Декого вже читала добряче, інших – не читала взагалі чи знаю за якимось оповіданням/повістинкою. А, ну й хотілося б не по одному твору в кожної прочитати, але з огляду на те, що більшість тих творів навіть російською не перекладалася (з українською все дуже сумно) – то не факт, що вийде.

За абеткою.

Zen Cho

4632661

Прочиталося:

The Terracotta Bride – коротка повість-шалений мікс: потойбічне техно-фентезі з кіберпанківськими мотивами та буддистською етикою – це незвично.

Spirits Abroad – дебютна збірка оповідань, майже все – урбан-фентезі із орієнтальним колоритом. Є таке, але є й дуже круті тексти.

Nora K. Jemisin

N.K. Jemison

Прочиталося:

Держава богов” – остання книжка із божественної трилогії трохи розчарувала зміною фокусу із людського на, власне, божественне. Бог, що повільно перетворюється на людину – чудова тема, але про людей у Джемісін виходило бадьоріше. Треба ще оповідання та повість з цього циклу прочитати, раптом примирить із дійсністю.

Shades in Shadow: An Inheritance Triptych – ті самі три оповідання: симпатично, доповнює світ, але драматично не так цікаво, як могло би бути. Суто факультативне фанатське читання про богів, що вчаться жити серед людей (ніби трилогія була не про це…).

Alaya Dawn Johnson

330px-6-30-13alayajohnsonbyluiginovi1

Mary Robinette Kowal

2868678

Прочиталося:

Shades of Milk and Honey – “остен-стайл” любовний роман із побутовою магією цікавого штибу (окремий пост).

Ghost Talkers – фентезійно-містична версія Першої світової війни, в якій бере участь британський спецпідрозділ медіумів, що їм звітують про обставини своєї гибелі вбиті солдати (відгук тут).

Robin McKinley

330px-robin_mckinley_photo

Nnedi Okorafor

588356

Прочиталося:

Binti – космічна повість з африканським присмаком, що потрапила в усі можливі шорт-листи (ну й Неб’юлу отримала).

Helen Oyeyemi

80808

Прочиталося:

What Is Not Yours Is Not Yours – збірка магічно-реалістичних та містичних оповідань, дуже weird і дуже дивних інтонаційно, але цікавих (є відгук на ГудРідз).

Catherynne M. Valente

300px-catherynne_m-_valente

Прочиталося:

Six-Gun Snow White – переспів Білосніжки у вестерн-форматі (окремий пост).

Девочка, которая воспарила над Волшебной Страной и раздвоила Луну” – третій том з казкової серії є вже трохи too much – надто калейдоскопічні пригоди, надто нав’язливий постмодерн, як на формально дитяче видання.

Jo Walton

330px-jo_walton

Прочиталося:

Among Others – щоденник британської школярки, яка сумує за померлою сестрою-близнючкою, обожнює фантастику та бачить фей (окремий пост).

Jane Yolen

330px-10-15-11janeyolenbyluiginovi

Прочиталося:

Briar Rose – короткий роман про те, як бабуся зашифровує своє трагічне минуле в казкову оповідь, а онука намагається той шифр розгадати (окремий пост).

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Advertisements