Фіналізуюся. Останній вішлист до Арсеналу і обітниця книжкової тверезості

До Книжкового Арсеналу лишився тиждень, а режим бойової готовності наступати не поспішає. З одного боку, певно, в тому “винен” КомікКон. Було круто і весело, але масовий захід на всі вихідні, – це для мене трішки ой. З іншого – як не дивно, моральну підготовку ускладнює багатство вибору. Єп, ми до цього дожили! Від програми і кількості арсенальних новинок аж в голові паморочиться, і думка: “Це ж треба скласти розклад! Це ж треба остаточно подомовлятися про зустрічі! Це ж треба остаточно остаточний список-мінімум складати!” – уже починає лякати. Але поки до “остаточно остаточного списку” ще далеко, можна продовжити мріяти. А це вже від початку гарячого сезону на третій вішлист книжок назбиралося.

Обов’язковим першим пунктом тут іде книжка, яка мала з’явитися ще у першому переліку “під Арсенал”, а не з’явилаося лише тому, що на мене якесь незбагненне затьмарення найшло. Маст-рид з категорії “Спробувати зрозуміти, що сталося на Балканах у 1990-х”. Нарешті Славенка Дракуліч виходить українською (подякуємо Коморі. І ще вона приїде на Арсенал.

Drakulich_sait

У сфері “Таке, щоб доросле і нонфікшен” ще страшенно порадував КСД. От просто новою любов’ю полюбила “Українських жінок у горнилі модернізації” – це чудова збірка, але я недооцінювала її промоційний ефект. Енівей, стаття Марти Гавришко було там з найцікавіших, а тепер у дослідниці виходить “сольник”. Видавничий опис нагадує про “У війни не жіноче обличчя“, але усна історія Другої світової голосами жінок? Тут уже позиціонування – штука двадцять п’ята! (Уже маю книжку.)

48105_77605

І ще у нонфікшенову скарбничку – чергова книжка про книжки. Тут я першим ділом кинулася на ілюстрації Крістіни Золотарьової, ну але проект в цілому обіцяє бути дуже цікавим. Треба ще якось з внутрішньою жабою домовитися – книжки від ArtHuss для мене дорогуваті, а у двобої “Гарно видане нехудожнє” vs “Кілька фікшен-новинок” переможець зазвичай один і той самий.

uliura-site-cover+++++++++++-1500x1000

Наступна пачечка – доросле художнє.

У Фабули виходить класичний роман про британку в екзотичних декораціях.

31290659_995195753989546_2044004279382966272_n

У “Абаби” – повість про українку в Парижі.

Olʹha,_druzhyna_Pikasso

У того ж таки КСД – британський cosy-детектив в декораціях легендарного сімейства Мітфорд (від творців “Даунтон Еббі“, оце от усе). Книжка є, онде відгук на неї лежить.

48045_77584

І ще Андре Нортон вийшла. Це книжка, на яку боляче дивитися, але… Але я ще думаю. Завжди ж можна в газетку завернути, правильно?

48010_77549

Нора-друк продовжили видавати Франческу Меландрі (ще одна закордонна гостя КА-2018)…

Melandri_VyscheCov400

і анонсували транснаціональну сімейну сагу з українськими героями від Олени Захарченко.

ZaharchKabinkaCov400

Наступний оберемок – дитяче художнє. На фланзі видання графічних романів та коміксів пожвавлення – там Артбукс обіцяли “Гільду“, але й українське крило потроху підтягується. Віват пропонує “першу українську графічну повість для дітей 6-9 років”. Будемо подивитися. Подивилася. Відгук осьо.

32630998_2017031025227432_1670999877397512192_n

До речі, про Віват – у них ще й виходить дитяче фентезі з призового фонду (теж маю, і теж прочитала й відписала).

40163353

А в Рідної мови – дитяче “не-фентезі” (або не-зовсім-фентезі) – теж з нагородами і соціально значущою проблематикою.

 

А Школа продовжила друкувати Керстін Ґір (я оце ще один підлітково-фентезійний цикл не прочитала до кінця, а вже другий пішов).

SHKOLA-Zilber

Між тим дитячо-підліткового українського фентезі також більшає. Цього разу (і це вже не вперше) ідеться про повість від Фонтану казок. Дівчинка, яку виховує серед лісу рогата чарівниця, ммм… Люблю таке.

FONTAN-KAZOK-drimuchyj-lis

І дитячо-підліткову, але не художню літературу ниньки представляє тільки одна книжка, зате неабияка. Книголав виконує обіцянку – українською виходять “Казки на ніч для дівчат-бунтарок“. Алілуя! Цікаво буде порівняти із “Це зробила вона“.

Kazki-na-nich-dlya-divchat-buntarok_0

Поки що це все. Звісно, якщо приплюсувати більшість книжок з попередніх двох вішлистів. Хоча… якщо дотримуватися плану “Не перебирати за планку нечитаних паперових книжок на початок року”, то на сьогодні я можу купити аж цілу одну книжку. Припустимо, до кінця цього тижня можна встигнути дочитати три уже початі… І наступного, скажімо, підчитати хоча б дві. Все одне виходить якось сумно. Але, кажуть, що стриманість і скромність – це чесноти. Можна перевірити.

Advertisements

6 thoughts on “Фіналізуюся. Останній вішлист до Арсеналу і обітниця книжкової тверезості

 1. А в мене Славенка Дракуліч уже є)) Ото якраз, поки весь чесний люд буде на Арсеналі, її і читатиму))
  На “365” Ганни Улюри теж заглядаюся, але блін, вона така дорогуща!..
  Про “Ольгу, дружину Пікассо” не знала, теж додам до свого вішліста – виглядає цікаво.
  Ну і казки для дівчат-бунтарок – то такий мастхевний мастхев))

  Вподобано 1 особа

  • Оооо, у тебе вже є закриті пункти, круто-круто! З іншого боку, я ще з минулого Арсеналу не все прочитала (з позаминулого – також), тому куди вже тут…

   Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s